Bomba e Mbrëmjes: Ronaldo mund ta zëvendësojë Mbappen në PSG

Bomba e Mbrëmjes: Ronaldo mund ta zëvendësojë Mbappen në PSG

Sulmuesi i Manchester United, Cristiano Ronaldo thuhet se ka zhvilluar bisedime për krizën në Old Trafford.

Paris Saint Germain janë duke shikuar për ta sjellë superyllin e Manchester United, Cristiano Ronaldon në Francë për ta zëvendësuar Kylian Mbappen që pritet të largohet nga PSG.

PSG thuhej se ishin të interesuar për kapitenin e Portugalisë verën e kaluar kur Mbappe kishte vendosur që t’i bashkohet Real Madridit.

Kjo lëvizje mund të ndodh pas skadimit të kontratës së Mbappes në kryeqytetit francez dhe Ronaldo nuk po gjënë vetën me trajnerin e përkohshëm të United, Ralf Rangnick.

A duhet Ronaldo që të largohet nga Old Trafford, më pak se 12 muaj pasi që u kthye në ish klubin e tij e ku PSG mund të jetë destinacioni më i mundshëm i tij, pasi që ai nuk ka luajtur vetëm në këtë ligë të fortë në Francë.

Ai mund të luajë edhe me Messi për herë të parë në një ekip e ku dy legjenda do të luajnë në një ekip.

Megjithatë, gjithçka varët nga largimi i Mbappes nga parisienët në fund të sezonit e që duket se ai ka vendosur të kalojë në Real Madrid.

Ai beson që kalimi i tij në kryeqytetin spanjoll do të bëjë që ai të arrijë nivelet e Ronaldos gjatë kohës së tij në Los Blancos.