Bisedimet kanë nisur, PSG nuk e ka refuzuar ofertën e Realit për Mbappen

Bisedimet kanë nisur, PSG nuk e ka refuzuar ofertën e Realit për Mbappen

Real Madrid sonte (e martë) kanë bërë ofertën e parë zyrtare drejtë PSG-së për sulmuesin Kylian Mbappe.

“Los Blancos” ofruan plotë 160 milionë euro për francezin.

Mirëpo, media të shumta franceze raportuan se PSG nuk e ka pranuar këtë ofertë, ngase mbesin të qëndrimit të njëjtë: Mbappe nuk largohet.

Por, Le Parisien, raporton se lajmet që është refuzuar oferta janë false dhe që klubi francez është duke konsideruar ofertën.

Ky medium thotë se për momentin, PSG nuk i është përgjigjur zyrtarisht Realit, ngase janë duke studiuar këtë ofertë.

Pos kësaj zyrtarisht bisedimet mes dy klubeve kanë nisur.

TAGS