Berisha në formën më të mirë, shënon për liderin austriak

Berisha në formën më të mirë, shënon për liderin austriak

Futbollisti Mërgim Berisha është në formën më të mirë dhe sot shënoi gol për fitoren bindëse të liderit austriak, Salzburg, e cila e mundi me rezultat 4:1 St. Poltenin. 

Për Salzburguan shënuan Daka (18′), Mwepu (33′), Aaronson (69′) dhe Berisha (90+4 – nga penalltia) dhe për St. Polten Booth (12′). 

Berisha u paraqit për gjatë tërë takimit, dha maksimumin.

Pas javës së 20-të, Salzburg kryeson me 46 pikë apo ka pesë më shumë se Rapidi i Vjenës dhe St. Polten është në pozitën e nëntë me 20 pikë.