Befason ylli nga Premier Liga: Paralajmëron para kohe pensionimin nga futbolli

Befason ylli nga Premier Liga: Paralajmëron para kohe pensionimin nga futbolli

James Rodriguez ka dhënë një deklaratë që pak kush mund ta ketë pritur.

Ylli i Everton ka pranuar në një intervistë të dhënë për faqen zyrtare të federatës kolumbiane se mund të tërhiqet shumë shpejt nga futbollit.

“Nuk mund të them se kur do të tërhiqem, por mendoj se ka mbetur pak kohë në futboll për mua, nuk do të doja të luaja kur të isha shumë i vjetër”, ka thënë Rodriguez.

“Dua t’i shijoj deri në maksimum këto vitet e fundit dhe të ndihmojë të rinjtë”.

TAGS