Befasi në formacionet zyrtare, Real Madrid- Betis

Befasi në formacionet zyrtare, Real Madrid- Betis

Real Madrid – Real Betis, formacionet zyrtare

Real Madrid ka përballe skuadrën e Betisit në kuadër të xhiros së 32-të të La Ligas.

Reali do të hyjë në këtë takim pa disa lojtarë tejet të rëndësishëm, shkruan lajmi.net.

Toni Kroos, Lucas Vazquez, Mendy, Ramos dhe Fede Valverde do të mungojnë shkaku i lëndimeve.

Në anën tjetër, Nabir Fekir dhe Tello nuk do të jenë të gatshëm për Betisin.

Reali kërkon të mbyllë distancën me Atleticon, skuadër e cila është vetëm tre pikë larg dhe mban vendin e parë në La Liga.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Real Betis: Bravo, Emerson, Mandi, Ruiz, Miranda, Rodriguez, Guardado, Canales, Lainez, Joaquin, Iglesias.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Varane, Nacho, Benzema, Modric, Asensio, Casemiro, Isco, Rodrygo.

TAGS