Bayerni merr një lajm të bukur para ndeshjes kthyse kundër PSG

Bayerni merr një lajm të bukur para ndeshjes kthyse kundër PSG

Bayerni merr një lajm të bukur para ndeshjes kthyse kundër PSG.

Portieri i PSG Kaylor Navas u dëmtua në ndeshjen kundër Strasburgut dhe do të humbasë ndeshjen kundër Bayern Munchen.

Do të jetë një goditje e madhe për “shenjtorët”, sepse Navas luajti një ndeshje fantastike në Mynih dhe ishte një nga individët më të mirë në PSG.

Navas u zëvendësua dje në pjesën e parë, dhe Pochettino shprehu shpresën se ky nuk është një dëmtim serioz.

Sidoqoftë, media franceze sot konfirmoi se Navas me siguri nuk do të rikuperohet për ndeshjen me Bayern Munchen në Ligën e Kampionëve.

Një lajm fantastik për Bayernin pasi ishte pikërisht Navas ai që mbrojti portën e PSG-së në mënyr të çmendur në ndeshjen e parë ku Bayerni kushte pothuajse 30 goditje.

TAGS