Bayern 50 milion euro për yllin e Leeds

Bayern 50 milion euro për yllin e Leeds

Raphinha afër transferimit në Bayern për 50 milionë euro

Raphinha mund ta veshë fanellën e Bayern Munich nga janari i vitit 2022.

Sipas TNT Sports, Bayern Munich është afër që të kompletojë për 50 milionë euro transferimin e Raphinha nga Leeds.

25-vjeçari është rritur shumë në Premierligë pas transferimit nga Rennes në vitin 2020.

Bayern e do brazilianin që të zëvendësojë Kingsley Comanin, që është në vitin e fundit të kontratës dhe nuk do të rinovojë atë.