Barcelona sakrifikon yllin mbrojtës, nuk ka para për transferimin e Garcias

Barcelona sakrifikon yllin mbrojtës, nuk ka para për transferimin e Garcias

Barcelona nuk ka para për transferimin e Garcias.

Barcelona është duke shpresuar të arrijë marrëveshje me Benfican për huazimin e Jean-Clair Todibo

Sipas O Jogo, klubit portugez do i pëlqente huazimi i mbrojtësit, meqenëse i nevojiten përforcime, transmeton lajmi.

Todibo këtë edicion nuk ka bërë ndonjë paraqitje dhe është i njoftuar se nuk është në planet e Ronald Koemanit.

Thuhet se Barcelona do e lejojë huazimin për dy vite me obligim blerje për 20 milionë euro, ndërsa huazimi do kushtojë katër milionë euro për sezon.

Largimi i Todibos do i hapte rrugën transferimit të mbrojtësit të Manchester Cityt, Eric Garcia.

TAGS