Barcelona, PSG dhe Man Utd po e dëshirojnë yllin e Milanit

Barcelona, PSG dhe Man Utd po e dëshirojnë yllin e Milanit

Milan janë ende të mbyllur në bisedime mbi zgjatjen e kontratës së Franck Kessie, ndërsa agjenti i tij vazhdon ta ofrojë atë për klube të ndryshme evropiane.

Kjo është sipas Il Milanista, i cili raporton se kërkesat e larta të lojtarit dhe zgjedhja e bërë nga drejtorët Paolo Maldini dhe Ricky Massara, që do të thotë të mos rrisë ofertën e bërë me vlerë prej 6.5 milionë euro neto në sezon, përcjell ORAinfo.

Ivoriani do të donte një rritje të pagës në 8 milionë euro në vit që Rossonerët nuk janë të gatshëm të paguajnë për momentin dhe mund të mos rriten kurrë duke pasur parasysh që ne kemi parë se si ata u trajtuan me negociatat Donnarumma dhe Calhanoglu.

PSG dhe Barcelona duan Kessie ndërsa Manchester United dhe Spurs po monitorojnë situatën nga Anglia.

Qëllimi i parizianëve është të nënshkruajnë me ‘Presidentin’ në fund të sezonit në një transferim falas, ndërsa Barca mund të bëjë ofertë në janar, por ndërkohë duhet të shohim se si do të lëvizë Milani.

Ndërsa Atangana i ofron klientit të tij ekipeve të tjera dhe Milani merr parasysh se çfarë të bëjë pasi ka bërë një ofertë nën çmimin e kërkuar, tërheqja e luftës vazhdon. /ORAinfo/

TAGS