Barcelona ia ofron Depay Juventusit për këtë lojtar

Barcelona ia ofron Depay Juventusit për këtë lojtar

Sipas gazetës katalanase SPORT, Barcelona nuk heq dorë nga ideja për të qenë në gjendje të nënshkruajë yllin e Juventusit, Alvaro Moratas.

Në përpjekje për të bindur Juventusin, Blaugrana po vazhdojnë të ofrojnë Depay në këmbim,përcjell ORAinfo.

Holandezi nuk është pjesë e planeve teknike të Xavi dhe baza e marrëveshjes tashmë do të ekzistonte me Morata-n, por Juventusi vazhdon të bëjë një mur.

Megjithatë, klubi katalanas, të paktën sipas mediave spanjolle, nuk dorëzohet dhe vazhdon me strategjinë e bindjes, edhe nëse bardhezinjtë nuk kanë gjasa të lëvizin nga vlerësimet e tyre fillestare./ORAinfo/