Barcelona fton talentin 17-vjeçar për ndeshjen e nesërme

Barcelona fton talentin 17-vjeçar për ndeshjen e nesërme

Koeman fton talentin 17-vjeçar për ndeshjen e nesërme.

Futbollisti i talentuar i shkollës së La Masias, Ilaix Moriba është përfshirë në skuadrën e Barcelonës për ndeshjen kundër Granadas në Nuevo Estadio de Los Carmenes të shtunën.

Kontrata e mesfushorit 17-vjeçar zgjat deri në vitin 2022 dhe klauzola e tij e lirimit përcaktohet në 100 milionë euro.

Ndërkohë, Ronald Koeman ka thirrur gjithashtu Matheus Fernandez, i cili nuk ka pasur minuta të majftueshëm në sezonin e tij të parë te Barcelona.

Lista e Barcelonës për ndeshjen e nesërme ndaj Granadas:

TAGS