Barcelona 1:3 Real Madrid, kështu u notuan lojtarët

Barcelona 1:3 Real Madrid, kështu u notuan lojtarët

Real Madrid kanë shënuar fitore me rezultatin 1:3 ndaj Barcelonës.

‘El Clascio’ i ka takuar ‘Mbretërve’ të Madridit, të cilët në ‘Camp Nou’ arritën të marrin një fitore jo aq të vështirë, shkruan lajmi.net.

Golat e Valverde, Sergio Ramos e Luka Modric ishin ata që gjunjëzuan skuadrën e Barcelonës.

Katalanët tundnin rrjetën vetëm me anë të Ansu Fati, i cili shënonte pas asistimit të Jordi Alba.

Paraqitje të mirë patën dy portierët Neto dhe Courtois, të cilët bënë disa pritje spektakolare.

Më poshtë lajmi ua përcejll vlerësimet e ‘ËhoScored’ për këtë ndeshje.

TAGS