Barça merr një super-lajm, ky lojtar po i kthehet

Barça merr një super-lajm, ky lojtar po i kthehet

Ansu Fati,është në rrugën e duhur për t’u kthyer në Barcelonë pas pjesës më të mirë të një viti të lënduar.

18-vjeçari pësoi një dëmtim të rëndë në gju nëntorin e kaluar dhe ai ka humbur 50 ndeshje deri më tani,përcjell ORAinfo.

Kjo do të bëhet 51 ndeshje kur Barcelona të përballet me Cadiz të enjten në mbrëmje, Fati nuk është ende gati të kthehet ende.

Por nuk pritet të bëhet 52, Sport raporton se, siç ishte planifikuar, Fati duket se do të jetë në dispozicion të Dielën kur Barcelona të mirëpresë Levante në Camp Nou.

Sulmuesi i ri është kthyer në stërvitje dhe me Barcelonën që nuk dëshiron ta rrezikojë atë të enjten, ai mund të kthehet – me siguri jashtë stolit – para tifozëve vendas të dielën. /ORAinfo/

TAGS