Bakayoko nënshkruan kontratë të re me Chelsean, niset drejt San Siros

Bakayoko nënshkruan kontratë të re me Chelsean, niset drejt San Siros

Mesfushori do të nënshkruajë rinovimin dyvjeçar të kontratës me Chelsean, dhe do t’i bashkohet me Milanin në një marrëveshje të mundshme prej 15 milionë eurosh.

Pra, rikthimi i Tiemoue Bakayoko në Milan është punë e kryer.

Pasi kishte pasur një huazim të suksesshëm me Milanin në sezonin 2018-19 kur Gennaro Gattuso ishte trajner, Bakayoko është lidhur vazhdimisht me një rikthim në San Siro, dhe duket se ai më në fund do të marrë dëshirën e tij me një marrëveshje të përfunduar tashmë, përcjell ORAinfo.

Calciomercato raporton se francezi do të jetë nesër në Milano për ekzaminimet e tij mjekësore dhe nënshkrimin e kontratës së tij me klubin Rossoner.

Drejtorët Ricky Massara dhe Paolo Maldini e mbyllën marrëveshjen me Chelsean përmes një formule interesante, shton raporti.

Do të jetë një hua dyvjeçare me një mundësi blerjeje të caktuar në 15 milionë euro, e cila bëhet një detyrim me shfaqjen e kushteve të caktuara.

27-vjeçari këtë mëngjes nënshkroi një rinovim të kontratës së tij me Chelsea deri në vitin 2024, një hap i nevojshëm për të finalizuar marrëveshjen. /ORAinfo/

TAGS