Atletico në bisedime për Icardi, ofron 70 milionë euro

Atletico në bisedime për Icardi, ofron 70 milionë euro
23:41 | 30 Gusht 2019

Atletico Madrid duket se po përgatitet për të kryer lëvizjen e fundit në merkaton e verës.

Raportimet e fundit nga ‘ESPN’ bëjnë të ditur Atletico është në bisedime për të nënshkruar me Mauro Icardi, transmeton lajmi.net.

Marrëveshja pritet të jetë për një vit huazim, me mundësi blerjeje për 70 milionë euro.

Inter janë duke shikuar secili opsion që ta largojnë lojtarin gjatë kësaj vere, por skuadra nga La Liga preferon huazimin.

Icardi dhe familja e tij janë të vendosur të shkojnë në Madrid pasi vendi i tij tek Inter është fituar nga Romelu Lukaku. /Lajmi.net/

TAGS