Atletico Madrid- Liverpool, mbyllet pjesa e parë

Atletico Madrid- Liverpool, mbyllet pjesa e parë

Mbyllet pjesa e parë baras mes Atletico Madridit dhe Liverpoolit.

Pas 45 minutave gjithçka është e barabartë në “Wanda Metropolitano”.

Pjesa e parë e ndeshjes mes Atletico Madridit ka përfundur me rezultat 2-2, shkruan lajmi.

Mysafirët e nisën ndeshjen në mënyrë fantastike duke arritur të kalojnë në epërsi në min e 8′ përmes Mohamed Salah.

Vetëm pak minuta më vonë, Naby Keita arriti të shënojë për 0-2.

Në vazhdim Madrilenët morrën inciaitivën e ndeshjes duke u rikthyer në lojë ne min e 2-‘ me golin e Antoine Griezmann.

Griezmann shënoi sërish në min e 32’ për të barazuar rezultatin në 2-2.

Mbetet të shihet si do të rrjedhin gjërat në 45 minutat e dyta.

TAGS