Arsenali po e blen yllin e Barcelonës

Arsenali po e blen yllin e Barcelonës

Arsenali po planifikon të blejë yllin e Barcelonës, Sergi Roberto, thotë Fichajes.

29-vjeçari do të bëhet lojtar i lirë në qershor 2022 dhe do të refuzojë çdo ofertë shtesë nga Barça në favor të një sfide të re diku tjetër,përcjell ORAinfo.

Manchester City ka qenë i lidhur fort me Roberton, por Arsenali është gati të konkurrojë me rivalët e tyre në Premier League për nënshkrimin e spanjollit./ORAinfo/

TAGS