Arsenali në janar po e transferon yllin 40 milionësh

Arsenali në janar po e transferon yllin 40 milionësh

Arsenali, po përgatitet të nisë një ofertë prej 30 milionë eurosh për anësorin e Club Brugge, Noa Lang zbulon Voetbal 24.

22-vjeçari është lidhur edhe me një numër të madh të klubeve të tjera evropiane, por Gunners shpresojnë të vjedhin nënshkrimin e tij duke u futur sapo të hapet tregu i janarit,përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, Brugge ka të ngjarë të përballojë një tarifë prej 40 milionë eurosh (Lang), i cili ka regjistruar tre gola dhe katër asistime në 12 ndeshje në të gjitha garat deri më tani këtë sezon./ORAinfo/

TAGS