Arsenal – Newcastle, formacionet zyrtare

Arsenal – Newcastle, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Arsenal – Newcasltle.

Sonte (e hënë), Arsenali është nikoqir i Neëcastle Unitedit, e vlefshme për xhiron e 19-të të Premierligës.

“Topçinjtë” synojnë vetëm fitore që të ngritën sa më lartë në tabelë dhe të dëshmojnë se janë në garë për t’u kualifikuar në Evropë, shkruan lajmi.net.

Kurse, Neëcastle synon se paku një pikë për këndellje.

Formacionet zyrtare:

Arsenal: Leno; Cedric, Luiz, Holding, Tierney; Partey, Xhaka, Saka; Roëe, Aubameyang, Lacazette.

Newcastle: Darloë; Krafth, Lascelles, Clark, Leëis, Shelvey, Longstaff, Almiron, Joelinton, Carroll, Wilson.

Përballja zhvillohet në “Emirates” dhe nis në ora 21:00.

TAGS