Arsenal merr vendim për Artetën

Arsenal merr vendim për Artetën

Arsenali është i vendosur t’i ofrojë trajnerit Mikel Arteta një zgjatje të kontratës edhe për dy vjet, raporton Daily Mail.

Arteta ka 18 muaj të mbetur në marrëveshjen e tij aktuale dhe drejtuesit e Arsenalit janë të kënaqur me punën që ai ka bërë, veçanërisht në javët e fundit, përcjell ORAinfo.

Topçinjtë janë gjithashtu të kujdesshëm se Man City mund të shikojë Artetën si një pasardhës të mundshëm sa herë që Pep Guardiola largohet nga klubi./ORAinfo/