Arsenal arrin marrëveshje me lojtarin e Juventusit

Arsenal arrin marrëveshje me lojtarin e Juventusit

Topçinjtë kanë arritur me lojtarin e Juventusit.

Arsenali, sipas 90min, ka rënë dakord për kushtet për një marrëveshje huazimi për mesfushorin e Juventusit, Arthur, i cili ka qenë në pritje për disa kohë,përcjell ORAinfo.

Topçinjtë do ta marrin brazilianin deri në fund të sezonit, kur mund të shtyhet një transferim i përhershëm dhe janë të gatshëm të paguajnë plotësisht kontratën e tij prej 168,000 euro në javë./ORAinfo/