Arrihet marrëveshja, Pato zyrtarizohet të klubi i ri

Arrihet marrëveshja, Pato zyrtarizohet të klubi i ri

Alexandre Pato është lojtari më i ri i Orlando CIty.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi në uebfaqen e tyre, 31 vjeçari ka nënshkruar marrëveshje një vjeçare me klubin kanadez, ai erdhi tek Orlando me parametra zero pasi ishte lojtar i lire.

“Ne jemi shumë të entuziazmuar për ardhjen e Patos në Orlando. Ai është një lojtar veteran që ka bërë paraqitje në disa nga klubet më të mira në të gjithë botën dhe ka një histori të provuar në nivelin ndërkombëtar”, tha Muzzi, transmeton lajmi.

“Përvoja që Pato sjell me vete do të jetë e paçmuar për Orlandon. Pato është një lojtar i kalibrit të lartë dhe do të na shtojë kualitet në skuadër, ne jemi vërtët të kënaqur me nënshkrimin e tij”, tha Shefi i Operacioneve Futbollistike të Orlandos, Luiz Muzzi.

TAGS