Arrihet marrëveshja, Florenzi transferohet në Milan

Arrihet marrëveshja, Florenzi transferohet në Milan

Skuadra e Milanit ka mbyllur marrëveshjen me Romën për huazimin e Alessandro Florenzit.

Gazetari, Fabrizio Romano raporton që dy ekipet tashmë kanë kompletuar marrëveshjen dhe pritet vetëm zyrtarizimi.

Por, ky nuk pritet të jetë transferimi i vetëm në këtë verë për Milanin.

Sipas Romanos, klubi italian është afër ta marr në formë huazimi edhe mesfushorin e Chelseas, Timeoue Bakayoko.

TAGS