Arrestohen për vjedhje dy punëtorë të Aeroportit të Rinasit

Arrestohen për vjedhje dy punëtorë të Aeroportit të Rinasit

Policia e Shqipërisë ka arrestuar dy punonjës të ngarkim -shkarkimit të bagazheve në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza” Rinas, të dyshuar për vjedhje të pasurisë nga bagazhet e udhëtarëve, si dhe ka proceduar në gjendje të lirë edhe dy punonjës të tjerë.

Policia Kufitare e Rinasit, po ashtu ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale shuma e eurove të vjedhura në bagazhin e një pasagjeri të një linje ajrore.

Policia thotë se zbardhen edhe katër vjedhje të tjera, ku autorë të dyshuar janë shtetasit e arrestuar. /Telegrafi/

TAGS