Angli – Danimarkë, s’ka fitues në 90 minuta, finalisti vendoset në kohën shtesë

Angli – Danimarkë, s’ka fitues në 90 minuta, finalisti vendoset në kohën shtesë

Ka përfunduar koha e rregullt e ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Euro 2020 në mes të Anglisë dhe Danimarkës.

Pas 90 minutash, rezultati është i barabartë 1-1.

Golin për Danimarkën e realizoi Damsgaard në minutën e 30-të derisa Kjaer shënoi autogol në minutën e 39-të.

Finalisti i dytë do të mësohet pas kohës shtesë ose pas ekzekutimit të penalltive.

TAGS