Albumi i Beatles më i shituri edhe pas 50 viteve

Albumi i Beatles më i shituri edhe pas 50 viteve

19:50 |

‘Abbey Road’ më i shituri në Britani.

Albumi i grupit legjendar ‘The Beatles’, ‘Abbey Road’ kryeson listat e albumeve më të shitura në Britani edhe pse është lansuar gjysmë shekulli më parë, shkruan lajmi.net.

Këngëtari Paul McCartney në një postim të bërë në Twitter tha se “Është vështirë e besueshme se pas gjithë këtyre viteve ky album është ende në krye”, dhe vazhdon me një postim “por është një album vërtet ‘cool’”.

I ngjajshëm

Disa nga veprat më të spikatura nga albumi padyshim janë ‘Come Together’, ‘Something’ dhe ‘Here comes the sun’. /Lajmi.net/

autor: Lajmi.net

20:02 |

TAGS