Aktori i njohur amerikan ndërron jetë pas sulmit në zemër

Aktori i njohur amerikan ndërron jetë pas sulmit në zemër

Larry ‘Flash’ Jenkins ka vdekur në moshën 63-vjeçare.

Larry “Flash” Jenkins ka vdekur të premtën, lajmin e kanë konfirmuar edhe përfaqësuesit e tij nga “Spectrum Global Agency”, shkruan Yahoo, transmeton lajmi.net.

Në njoftimin për vdekjen e aktorit thuhet se ai ishte aktor, producent dhe regjisor i talentuar.

Shkaku u vdekjes së tij mësohet të jetë sulmi në zemër.

Jenkins njihet për rolet në “M.A.S.H”, “The White Shadow”, “Ben City Blues” dhe “Finder of Lost Loves”. /Lajmi.net/

TAGS