Aguero pranon të heqë dorë nga kontrata me Barcelonën

Aguero pranon të heqë dorë nga kontrata me Barcelonën

Sergio Aguero ka pranuar të heqë dorë nga viti i dytë i kontratës së tij me Barcelonën pasi njoftoi pensionimin e tij të detyrueshëm.

Sulmuesi argjentinas ka hequr dorë nga viti i dytë i kontratës me Barcelonën dhe paratë që merr nga likuidimi i kontratës i vijnë nga paga e këtij sezoni.

Sipas gazetës Sport, Barcelona do të ketë pak më shumë hapësirë për frymëmarrje sesa pritej pasi ai do paguhet shumë më pak sesa ishte planifikuar.

Kjo do t’i lejojë ata të regjistrojnë Dani Alves në La Liga dhe të sigurojnë që braziliani të mund të luajë kundër Real Mallorca më 2 janar.

Barcelona po punon për marrëveshje të rëndësishme, por për këtë ata kanë nevojë për më shumë lajme të mira në sektorin e pagave me largimet e lojtarëve.

Ndryshe, Aguero u detyrua të pensionohet pas problemeve me zemër.