Adidas po rikthen fanellat e ‘vjetra’ të Arsenal, inspiruar nga sezoni 1988/89

Adidas po rikthen fanellat e ‘vjetra’ të Arsenal, inspiruar nga sezoni 1988/89

Adidas po rikthen fanellat e ‘vjetra’ të Arsenal, inspiruar nga sezoni 1988/89

Brendi i njohur botëror, Adidas, është duke menduar që të rikthejë fanellat e ‘vjetra’ për skuadrën e Arsenal.

Kjo ide duket se ka ardhur si inspirim nga fanellat e edicionit 1988/89, kur skuadra fitonte titullin e kampionit.

Disa fotografi të zbuluara online për fanellën e re ‘retro’ lënë të kuptojnë se Arsenal mund të luaj me to në sezonin e ardhshëm.

Marrëveshja e Arsenal me Adidas është një prej më të mëdhave në botën e futbollit. ‘Evening Standard’ raporton se ‘Gunners’ do të fusin 300 milionë funte në xhep, në një kontratë pesë vjeçare, transmeton lajmi.net.

Tifozët e Arsenal nuk kanë qenë aq të kënaqur me fanellat e fundit të skuadrës, të cilat prodhoheshin nga Puma.

Mbetet të shihet nëse Adidas do të rikthej fanellat që mund t’i shihni në foto, dhe tifozët të jenë të kënaqur. /Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS