AC Milan ka listën me 4 emra për muajin janar

AC Milan ka listën me 4 emra për muajin janar

AC Milan, po shqyrton një numër emrash që mund të bashkohen në janar. Maldini dëshiron të nënshkruajë me një lojtar për çdo rol, raporton
Repubblica.

Dritarja e transferimeve të janarit hapet për pak ditë dhe AC Milan pritet të jetë aktiv ashtu si gjatë verës. Menaxhmenti dëshiron të bëjë tre nënshkrime, një për çdo departament, por gjithçka do të varet nga buxheti përfundimtar i vendosur nga Elliott,përcjell ORAinfo.

Sipas La Repubblica, AC Milan po ndjek me shumë interes katër lojtarë. Synimi primar i Paolo Maldinit dhe Massara është që të sjellin një zëvendësues të përshtatshëm për Simon Kjaer. Sven Botman është zgjedhja kryesore e Maldinit, por çmimi i kërkuar i Lille prej 30 milionë eurosh lë pak hapësirë për negociata.

Situata është e vranët në mesfushë. Nuk është ende e qartë nëse Pioli do të ketë Bennacer dhe Kessie nën urdhrat e tij për janar dhe shkurt. Për më tepër, Bakayoko po kalon një sezon të tmerrshëm me shumë performanca dërrmuese deri më tani.

Renato Sanchez është objektivi kryesor i AC Milan për të zëvendësuar Kessie, i cili duhet të largohet në fund të sezonit. Portugezi është gjithashtu një alternativë për janarin nëse Bennacer dhe Kessie përfundojnë duke luajtur në Kupën e Afrikës.

Forma dhe lëndimet e fundit të AC Milan kanë nxjerrë në pah nevojën e kuqezinjve për përforcime në sulm. Në verë AC Milan nuk solli një tjetër mesfushor sulmues duke lënë Piolin me vetëm Brahim Diaz në atë pozicion. Romain Faivre ishte afër bashkimit me skuadrën e Stefano Piolit verën e kaluar dhe mbetet një opsion i vlefshëm për janarin. Çmimi i tij është 15 milionë euro.

Ibrahimovic, Giroud dhe Pellegri rrallë kanë qenë të disponueshëm të tre së bashku. Shpesh Pioli detyrohej të adaptonte Leao ose Rebic në rolin e qendërsulmuesit. Beto Betuncal po bën shumë mirë në sezonin e tij të parë në Serie A me Udinese. Sulmuesi portugez 23-vjeçar ka një vlerë tregu prej rreth 15 milionë euro./ORAinfo/