A do të largohet Romagnoli? Ky është lajmi i fundit

A do të largohet Romagnoli? Ky është lajmi i fundit

Ka pasur shumë thashetheme për të ardhmen e Alessio Romagnolit në muajt e fundit, pasi kontrata e qendërmbrojtësit me AC Milan do të skadojë këtë verë.

Megjithatë, duket se ai mund të mbetet në fund të fundit, përcjell ORAinfo.

Kapiteni nuk ka qenë titullar i rregullt për Milanin këtë sezon për shkak të lëndimeve dhe gjithashtu paraqitjeve të shkëlqyera të Pierre Kalulu. Dhe me Sven Botman që dyshohet se mbërriti, një largim dukej se kishte kuptim për Romagnolin.

Megjithatë, siç raportohet nga Sky Italia (përmes MilanNews), Romagnoli mund të qëndrojë në klub. Negociatat e rinovimit nuk kanë përfunduar ende dhe ‘ka ende një shans’ që ai të arrijë një marrëveshje me Milanin./ORAinfo/