750 gola në karrierë për yllin portugez

750 gola në karrierë për yllin portugez

750 gola në karrierë për Cristiano Ronaldon.

Cristiano Ronaldo pati një tjetër natë të madhe në Ligën e Kampionëve.

Ylli portugez vuri veten në listën e golashënuesve në fitoren 3:0 të Juventusit në shtëpi ndaj Dynamo Kyiv.

Për Ronaldon, ky ishte goli i 750 në karrierë, në të gjitha garat.

450 prej tyre i ka shënuar në fanellën e Real Madrid, 118 në fanellën e Manchester United, 102 te Kombëtarja e Portugalisë, 75 te Juventus dhe pesë te Sporting.

TAGS