3 këshillat kryesore për të përballuar ankthin

Për këtë arsyje janë ofruar disa këshilla se si të përballeni me ankthin social për ta bërë jetën tuaj më të lehtë dhe më të përmbushur, transmeton Indeksonline.

Këto këshilla janë :

  1. Shmangni situatat negative
  2. Përballuni me frikën tuaj, mos u fshihni prej saj
  3. Bëni diçka të këndshme për dikë.

TAGS