​Mbyllet pjesa e parë, Chelsea avancon bindshëm kundër Crystal Palace

​Mbyllet pjesa e parë, Chelsea avancon bindshëm kundër Crystal Palace

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes mes Liverpoolit dhe Aston Villës, ka filluar takimi i fundit i xhiros së 31-të mes Crystal Palace dhe Chelseat.

Pas 45’ minutave të parë, rezultati momental është 3:0 në favor të “Bluve”.

Chelsea e nisi furishëm këtë përballje, ku në minutën e 8’ Kai Havertz shënon për 1:0 pas një asistimi të Hudson-Odoit, ndërsa dy minuta më vonë Havertz asiston tek Christian Pulisic për 2:0.

Golin e tretë dhe të fundit për pjesën e parë e shënoi mbrojtësi Kurt Zouma, nga asistimi i Mason Mount në minutën e 30’.