Fillimi | Lajme | Maqedoni
Vazhdon procesi gjyqësor Gruevski-Zaev

Vazhdon procesi gjyqësor Gruevski-Zaev

Nikolla Gruevski dhe Zoran Zaev u ballafaquan në gjykatë. Kryeministri Gruevski në fillim të procesit të sotëm gjyqësor deklaroi se ka dhimbje të rëndë shpirtërore...
Më tepër
Kuvendi do ta vazhdojë mbledhjen e 12-të

Kuvendi do ta vazhdojë mbledhjen e 12-të

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot do ta vazhdojë mbledhjen e 12-të, në rend dite të së cilës janë propozim ndryshimet dhe plotësimet e ligjeve...
Më tepër
Konferencë: 'NATO-ja e ardhshme, sfida dhe pritje'

Konferencë: 'NATO-ja e ardhshme, sfida dhe pritje'

Konferencë me temë "NATO-ja e ardhshme - sfida dhe pritje" organizon sot Këshilli euroatlantik i Maqedonisë. Në konferencën në prag të samitit ë ardhshëm të Aleancës,...
Më tepër
Pas lëndimit, Nikolla Gruevski lëviz me vështirësi

Pas lëndimit, Nikolla Gruevski lëviz me vështirësi

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski gjatë ditës së djeshme pësoi një lëndim në kembë, mu në 44 vjetorin e lindjes së tij. Nga kabineti qeveritar i...
Më tepër
Ziadin Sela ka shumë pyetje për Menduh Thaçin, këto janë disa prej tyre (VIDEO)

Ziadin Sela ka shumë pyetje për Menduh Thaçin, këto janë disa prej tyre (VIDEO)

Të shtunën në Kumanovë u formua Këshilli për formimin e PDSH-së, kurse kryetar i Këshillit inicues për reforma në PDSH është zgjedhur Burhan Salihu. Në konstituimin...
Më tepër
Disa fshatra e lagje të Shkupit nesër pa rrymë

Disa fshatra e lagje të Shkupit nesër pa rrymë

Qendra Rajonale për Menaxhim e Krizave të qytetit të Shkupit informon se nesër do të shkëpusë rrymën elektrike në një pjesë e shfrytëzuesve të komunave...
Më tepër
E dhimbshme, nëna e plagosur në Haraçinë: Më vritni mua, jo fëmijët e mi!

E dhimbshme, nëna e plagosur në Haraçinë: Më vritni mua, jo fëmijët e mi!

"Lini fëmijët e mi të qetë, krisni në mua, më vritni mua", - kjo ka qenë klithma e nënës 53 vjeçare sipas Gazetës "Utrinski Dnevnik"...
Më tepër
BDI në 'mat' pozicion: Asnjë zyrtarë i BDI-së s'është ftuar në Samitin e NATO-s! (VIDEO)

BDI në 'mat' pozicion: Asnjë zyrtarë i BDI-së s'është ftuar në Samitin e NATO-s! (VIDEO)

Bashkimi Demokratik për Integrim, partneri i koalicionit në Qeveri, në programin e së cilës, anëtarësimi në NATO ka përparësi kryesore, nuk do të ketë funksionar...
Më tepër
Protesta në Bern për 'Monstra': Të lirohen menjëherë edhe protestuesit e burgosur (VIDEO)

Protesta në Bern për 'Monstra': Të lirohen menjëherë edhe protestuesit e burgosur (VIDEO)

Para dy ditësh ashtu siç ishte paralajmëruar, sërish kishte protestë të Bernë të Zvicrës për Monstrën. Gjithashtu ishte përgatitur edhe një peticion, në të cilin...
Më tepër
Shkolla Wilson në vitin e katërt të funksionimit

Shkolla Wilson në vitin e katërt të funksionimit

Sot, më 1 shtator, filloi viti i katërt i funkcionimit të Shkollës Woodrow Wilson në Tetovë, si një ndër institucionet arsimore më bashkëkohore në rajon...
Më tepër
Incidenti në Haraçinë: Arrestohen disa persona

Incidenti në Haraçinë: Arrestohen disa persona

Mbrëmë rreth orës 16 e 30 derisa Xh.B (30) dhe Xh.B. (46) që të dy nga fshati Haraçinë duke qëndruar në restorant “City” në Singeliq...
Më tepër
Pas 'Brankos', stuhia 'Simeon' sot pasdite do kaplojë Maqedoninë

Pas 'Brankos', stuhia 'Simeon' sot pasdite do kaplojë Maqedoninë

Stuhia që pritet sot pasdite të kaplojë Maqedoninë ka marrë emrin "Simeon". Meteorologët parashikojnë se ky ciklon do të sjellë shumë telashe, sepse sjellë kohë...
Më tepër
Detaje nga incidenti i armatosur në Haraçinë, ja se çfarë ndodhi

Detaje nga incidenti i armatosur në Haraçinë, ja se çfarë ndodhi

Nga incidenti i rëngë tragjik të djeshëm në Haraçinë të Shkupit tre persona u plagoson, si pasojë e një sulmi me armë zjarri. Thuhet se...
Më tepër
'Hajde të bashkohemi me Ziadin Selën për ta reformuar PDSH-në' (VIDEO)

'Hajde të bashkohemi me Ziadin Selën për ta reformuar PDSH-në' (VIDEO)

Kryetari i Këshillit Iniciues për Reformimin e PDSH-së, në Tetovë, Adnan Neziri......
Më tepër
Dëshmitari i liderit të LSDM-së dëshmoi në favor të Gruevskit!

Dëshmitari i liderit të LSDM-së dëshmoi në favor të Gruevskit!

Dëshmitari kyç në procesin gjyqësor mes kryeministrit Nikolla Gruevski dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev e dha dëshminë e tij sot në Shkup. Dëshmitari Jovica Stefanovski-Nini...
Më tepër
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 1754 | shfaqen: 1 - 15
Me te lexuarat sot dhe te muajit
ALMAKOS ALMAKOS
ALMAKOS ne FACEBOOK
Powered by Disqus