Kërkonin dorëheqjen e Gruevskit, ja se në çfarë u transformuan

Kërkonin dorëheqjen e Gruevskit, ja se në çfarë u transformuan

Ndryshimi i emrit të një faqes në rrjetin social facebook ka bërë bujë në opinion. Faqja me emrin “Dëshirojmë dorëheqjen e kryeministrit Nikolla Gruevski”, ka...
Më tepër
Të mërkurën dhe të enjten vazhdon marrja në pyetje e Grupit të Kumanovës

Të mërkurën dhe të enjten vazhdon marrja në pyetje e Grupit të Kumanovës

Procesi dëgjimor i të akuzave për aksionin policor në Kumanovë më 9 dhe 10 maj, pritet të vazhdojë të mërkurën dhe të enjten me të...
Më tepër
Rrokulliset furgoni në Shkup, ka të lënduar! (FOTO)

Rrokulliset furgoni në Shkup, ka të lënduar! (FOTO)

Sot rreth orës 13:45 është rrokullisur një furgon në qarkoren e Shkupit në drejtim të Tetovës, raporton “lajmpress”. Në dalje të Shkupit është bllokuar qarkullimi....
Më tepër
Plaçkitet një pompë e benzinës në Kumanovë

Plaçkitet një pompë e benzinës në Kumanovë

Në pompën e benzinës “Avia oil” në Kumanovë rreth orës 2 të mëngjesit është kryer vjedhje. Tash për tash një kryerës i panjohur me maskë...
Më tepër
Ndërpritet qarkullimi hekurudhor drejt Greqisë

Ndërpritet qarkullimi hekurudhor drejt Greqisë

Për shkak të grevës së hekurudhave të Greqisë, qarkullimi hekurudhor për udhëtarë drejt Greqisë prej orës nëntë të mëngjesit është në ndërprerje të përkohshme, ndërsa...
Më tepër
Dita e Ilindenit, sërish anashkalohen shqiptarët

Dita e Ilindenit, sërish anashkalohen shqiptarët

Republika e Maqedonisë të dielën, më 2 gusht, shënoi 112-vjetorin e Kryengritjes së Ilindenit dhe 71-vjetorin e Mbledhjes së parë të Kuvendit antifashist të çlirimit...
Më tepër
Përurohet shatërvani i ri në sheshin “Maqedonia”

Përurohet shatërvani i ri në sheshin “Maqedonia”

Lëshohet në përdorim shatërvani i ri sipërfaqësor në sheshin “Maqedoniq”. Bëhet fjalë për shatërvan të ashtuquajture të thatë (xhamping xhet), në hapësirën mes shatërvanit “Ushtari...
Më tepër
Trup i pa jetë i një gruaje gjendet në lumin Vardar

Trup i pa jetë i një gruaje gjendet në lumin Vardar

Trup i pa jetë i një gruaje është gjetur në lumin në vendin “Lomi”, dje rreth orës 15.30 në fshatin Çegran  të Gostivarit, ka njoftuar...
Më tepër
Strugë, numri i rritur i turistëve krijon rrëmujë në trafik

Strugë, numri i rritur i turistëve krijon rrëmujë në trafik

Qytetarët e Strugës, por edhe turistë dhe pushues, ankohen se Struga është duke përjetuar kaos në trafik, për shkak të mungesës së vendeve për parkim....
Më tepër
Bujqit ankohen, shteti nuk siguron plasman për produktet

Bujqit ankohen, shteti nuk siguron plasman për produktet

Kooperativat bujqësore nuk funksionojnë ose nuk i japin rezultatet e pritura për t’u përballur me problemet e blerjes. Kështu shprehen nga Shoqata e Bujqve, e...
Më tepër
Një ekspert ndërkombëtar për Prokuror Special

Një ekspert ndërkombëtar për Prokuror Special

Në rast se partitë politike nuk arrijnë të zgjedhin kandidatin për Prokurorë Special në Maqedoni, atëherë ai pritet të jetë një ekspert ndërkombëtarë. Ky është një...
Më tepër
N.P Ujësjellësi: Uji është i sigurt që rrjedh nga cezmet publike

N.P Ujësjellësi: Uji është i sigurt që rrjedh nga cezmet publike

Me rritjen e temperaturave, është rritur edhe shfrytëzimi i ujit të pijshëm që rrjedh nga çezmat publike në qytetin e Shkupit. Ndërkohë, përgjegjës për mirëmbajtjen...
Më tepër
Në Bogorodicë dhe Tabanoc pritet së paku gjysmë ore

Në Bogorodicë dhe Tabanoc pritet së paku gjysmë ore

Në kalimet kufitare Bogorodicë dhe Tabanoc pritet së paku gjysmë ore, ndërsa në kalimet tjera edhe pse ka frekuentim të shtuar, nuk ka mbajtje të...
Më tepër
Truprojat e Gruevskit kërcënojnë gazetarin: Hape gojën nëse guxon!

Truprojat e Gruevskit kërcënojnë gazetarin: Hape gojën nëse guxon!

Edhe një herë gazetari, Sashe Ivanovski-Politiko është konfrontuar me muskujt e truprojat e politikanëve maqedonas. Truprojat e kanë ndjekur gazetarin afër 100 metra derisa po...
Më tepër
Vaksinohen edhe fëmijët e mërgimtarëve

Vaksinohen edhe fëmijët e mërgimtarëve

Shëndetësia primare në Komunat Dibër dhe Qendër Zhupë realizohet pa probleme. Si në qytet ashtu edhe në fshatrat mbrojtja shëndetësore mbulohet me mjekët amë në...
Më tepër
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 10352 | shfaqen: 1 - 15
Me te lexuarat sot dhe te muajit
ALMAKOS ALMAKOS
OPINION
Saimir Lolja: Maqedonët janë Shqiptarë vendas

Saimir Lolja: Maqedonët janë Shqiptarë vendas

Gjithë rajoni i Maqedonisë, si pjesë e Gadishullit Ilirik, është Shqipëri, Iliri, Arbëri. Gjithë maqedonët janë shqiptarë maqedonë, domëthënë shqiptarë vendas. Nëse egziston përplasje në
Universiteti i BDI-së lojë për defokusimin e opinionit!

Universiteti i BDI-së lojë për defokusimin e opinionit!

Sani SAIDI Ideja për Universitet të dytë shqiptar në Shkup e proklamuar nga BDI-ja, u përfol shumë dhe tërhoqi vëmendje në opinion ditëve te fundit. Ua them
Bravo patriota!!!

Bravo patriota!!!

Gykten Haziri
ALMAKOS ne FACEBOOK
Powered by Disqus