Vrasje në Kumanovë

Fillimi | Lajme | Maqedoni | Vrasje në Kumanovë | Add to Facebook Share
image

 

Gëzim Osmani nga fshati Opaj është vrarë pasditen e sotme në rrugën "11 Nëntori" në afërsi të ndihmës së shpejt në Kumanovë.

Vrasja ka ndodhur sot në orën 16:50, ku një person i panjohur me makinë Golf me targa të Shkupit ka shtënë me armë ndaj të ndjerit Osmani dhe e ka plagosur deri në vdekje. Të plagosurit menjëherë i shkoi ndihma e shpejt dhe u dërgua në repartin kirurgjik ku mjeku ka konstatuar vdekjen. Viktima ka qenë i shtënë nga 8 plumba në pjesën e gjoksit dhe barkut.

Kontaktuam me familjen dhe ata u pajtuan që ti bëhet autopsi, nuk na dhanë informacione të tjera. Nuk kemi njohuri se i vdekuri ka pasur mosmarrëveshje me sulmuesit, atë do ta konfirmon hetimi - deklaroi gjykati hetues Musa Sulejmani.

Sipas dëshmitarëve okular, makina e të ndjerit Osmani "Ford Escord" është përndjekur nga sulmuesit me një "Golf 4" me regjistrim të shkupit. Në një moment golfi kagoditur makinën e të ndjerit, ku pastaj fordi ka përfunduar në një shtyllë betoni të trotuarit. Gzim Osmani ka dalë nga makina dhe ka filluar të ik në drejtim të spitalit, mirpo sulmuesit e kanë arritur dhe i kanë shtënë para syve të një numri të madhë kalimtarësh të rastësishëm. Jo oficialisht kemi kuptuar se sulmuesit kanë qenë nga Haracina dhe se bëhet fjalë për hakmarrje gjaku./tetova1-almakos/

 

Me te lexuarat sot dhe te muajit
ALMAKOS
ALMAKOS ne FACEBOOK
Powered by Disqus