Theret me thikë një 25 vjeçar nga Shkupi

Theret me thikë një 25 vjeçar nga Shkupi

Një djalë i moshës rreth 25vjeç këtë mëngjes ishte therur me thikë në një ndërtesë në lagjen Kisela Voda të Shkupitl, mëson Kurir. Sipas informatave fillestare...
Më tepër
Greqi, shqiptarja vret me thikë burrin

Greqi, shqiptarja vret me thikë burrin

Një emigrante shqiptare ka vrarë me thikë bashkëshortin e saj pas një sherri mes tyre. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së shtunës në qytetin verior të...
Më tepër
Humb jetën i riu nga Gostivari në aksident trafiku në Itali

Humb jetën i riu nga Gostivari në aksident trafiku në Itali

Një banor i Gostivarit ka humbur jetën sot në Itali, pas një aksidenti të tmerrshëm rrugor. Bëhet fjalë për 24 vjeçarin Driton Beshiri  nga fshati...
Më tepër
Fier, del nga burgu dhe dhunon për vdekje gruan e tij (VIDEO)

Fier, del nga burgu dhe dhunon për vdekje gruan e tij (VIDEO)

Një grua humbi jetën si pasojë e dhunës së ushtruar nga bashkëshorti i saj i cili kishte vetëm 3 ditë që kishte dalë nga burgu. Fier-Xhelozia...
Më tepër
Holandë, gjenden të vrarë dy shqiptarë

Holandë, gjenden të vrarë dy shqiptarë

Dy shqiptarë nga qyteti i Elbasani kanë mbetur të vdekur pas një shkëmbimi zjarri në Roterdam të Holandës, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të...
Më tepër
Sulmohen fizikisht dy polic

Sulmohen fizikisht dy polic

Dy efektivë policorë, mbrëmë kanë qenë viktimë e dy sulmeve në lokacione të ndara, njëri në Shkup dhe tjetri në Kriva Pallank. Në Shkup, në afërsi...
Më tepër
Vrau të dashurën, 29-vjeçari: Familja nuk më pranoi dhëndër

Vrau të dashurën, 29-vjeçari: Familja nuk më pranoi dhëndër

KUÇOVË - 29-vjeçari që vrau të dashurën e tij e plagosi rëndë të vëllanë e saj, pranoi krimin e kryer para togave të zeza. “Prindërit e saj nuk më pranonin për dhëndër”, mësohet të ketë thënë i riu lidhur me krimin. Gjykata e Beratit caktoi “arrest me burg” për Klaus Sakollin, i cili qëlloi për vdekje të dashurën e tij 22-vjeçare, Denisa Demaj dhe plagosi rëndë të vëllanë e saj, Edison Demaj....
Më tepër
Elbasan, arrestohet 28-vjeçarja, falsifikonte monedha dhe prodhonte narkotikë

Elbasan, arrestohet 28-vjeçarja, falsifikonte monedha dhe prodhonte narkotikë

Policia e Elbasanit ka arrestuar paraditen e sotme një shtetase 28-vjeçare, e cila akuzohet për falsifikim monedhash dhe trafikim të lëndëve narkotike. ...
Më tepër
Digjet një banesë në Kisella Vodë

Digjet një banesë në Kisella Vodë

Ekipi i zjarrfikësve për momentin po mundohen ta shuajnë zjarrin që ka kapluar një ndërtesë në Kisella Vodë. Një tym i dendur po del nga kati...
Më tepër
Tetovë: Tentoi ta vret vëllanë

Tetovë: Tentoi ta vret vëllanë

Tetovari R.E. (23) është paditur për shkak dyshimit se ka tentuar ta vrasë vëllain e tij. MPB ka njoftuar se i lënduari B.E. ka marr lëndime...
Më tepër
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 1085 | shfaqen: 21 - 30
Me te lexuarat sot dhe te muajit
ALMAKOS ALMAKOS
OPINION
"Shum ë'n temë jamë"

"Shum ë'n temë jamë"

Sunullah ISLAMI
Serumi i Gjarpnit

Serumi i Gjarpnit

Flaka SURRROI
Tetova në alaram

Tetova në alaram

Arben TARAVARI
TOMAHAWK: Çfarë lau Ilir Meta në Shkup?

TOMAHAWK: Çfarë lau Ilir Meta në Shkup?

TOMAHAWK -GAZETA LAJM Para ca ditësh kryeparlamentari i Shqipërisë Ilir Meta erdhi për vizitë në Maqedoni. Dhe, natyrisht, si në gjitha rastet tjera edhe këtë herë
ALMAKOS ne FACEBOOK
Powered by Disqus