E DHIMBSHME: Emigrantët kosovarë në Francë flenë në stalla kafshësh (VIDEO)

E DHIMBSHME: Emigrantët kosovarë në Francë flenë në stalla kafshësh (VIDEO)

Të tmerrshme janë kushtet në të cilat po qëndrojnë kosovarët në vende të improvizuar në shtete të Evropës. Të premten televizioni France 3 ka sjell...
Më tepër
TRAGJIKE: Prishtinë, çdo ditë i ikin nga 1400 qytetarë

TRAGJIKE: Prishtinë, çdo ditë i ikin nga 1400 qytetarë

Komuna e Prishtinës njofton se numri i certifikatave të cilat lëshohen brenda ditës në shërbimin e gjendjes civile në Komunën e Prishtinës, duke përfshirë edhe...
Më tepër
Kim Mehmeti: Regjimi i sotëm i Kosovës po vret dhe po varros të ardhmen e rinisë

Kim Mehmeti: Regjimi i sotëm i Kosovës po vret dhe po varros të ardhmen e rinisë

Shkrimtari, publicisti dhe Intelektuali shqiptar nga Maqedonia Kim Mehmeti në Facebook ka shkruar për protestat e fundit në Kosovë dhe për dhunën në to. Ai për...
Më tepër
Kurti takon studentë nga Beogradi, ua kujton Tucoviqin e Millosheviqin

Kurti takon studentë nga Beogradi, ua kujton Tucoviqin e Millosheviqin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti priti një grup rreth 30 studentësh nga Beogradi, të organizuar nga Iniciativa e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut, të cilët këto ditë po qëndrojnë në Prishtinë. ...
Më tepër
Dauti: “Trepça” është pasuri britanike

Dauti: “Trepça” është pasuri britanike

Autori i librit “Lufta për Trepçën - sipas dokumenteve britanike”, në një shkrim autorial për Telegrafin, thotë se britanikët janë juridikisht pronarë të “Trepçës”. Për herë...
Më tepër
Alarmante: Vazhdon edhe sonte ikja e qindra të rinjve në perëndim (Foto)

Alarmante: Vazhdon edhe sonte ikja e qindra të rinjve në perëndim (Foto)

Ikja e të rinjve nga Kosova ka vazhduar edhe të enjten në mbrëmje.  Disa fotografi të cilat i ka postuar një qytetarë në rrjetin social...
Më tepër
Afrim Hoti: Ftojë shqiptarët masivisht të dalin në protesta

Afrim Hoti: Ftojë shqiptarët masivisht të dalin në protesta

Afrim Hoti: Ftojë shqiptarët që sa me masivisht të dalin në protesta /Afrim HOTI është vëlla i veprimtarit e patriotit Ukshin HOTI/ Pushteti antipopullor dhe fashist, i...
Më tepër
Ikjet nga Kosova nuk kanë të ndalur (FOTO)

Ikjet nga Kosova nuk kanë të ndalur (FOTO)

Ikja e të rinjve nga Kosova nuk ka të ndalur, edhe sonte në këto orë në stacionin e autobusëve në Prishtinë është parë një numër...
Më tepër
Nga 30 ditë paraburgim të arrestuarve në protestë

Nga 30 ditë paraburgim të arrestuarve në protestë

Gjykata Themelore në Prishtinë u ka caktuar masën e paraburgimit nga 30 ditë, tetë protestuesve për shkak të pjesëmarrjes në protestën e dhunshme të së...
Më tepër
Jabllanooviq: S’e kam ndërmend të jap dorëheqje

Jabllanooviq: S’e kam ndërmend të jap dorëheqje

Ministri për Kthim dhe Komunitete, Aleksandër Jabllanoviq ka thënë se në asnjë moment nuk ka pasur dilema nëse duhet të japë dorëheqje ose jo. Kjo...
Më tepër
Familja dhjetë anëtarëshe nga Klina ka ikur në Siri, burrat luftojnë përkrahë ISIS-it

Familja dhjetë anëtarëshe nga Klina ka ikur në Siri, burrat luftojnë përkrahë ISIS-it

Dhjetë anëtarë të familjes Hasani nga fshati Granacië të komunës së Klinës, së bashku me gratë dhe fëmijët e tyre të mitur i janë bashkuar luftës në Siri. Ata kanë lënë pas nënën dhe vëllanë e vogël, të cilët jetojnë në kushte të rënda ekonomike. “E di që janë mirë, po dëgjohemi me telefon, por rrallë sepse lidhja është e dobët. Vetëm po na lajmërojnë se janë mirë. Kanë shku me luftu në emër të Allahut”, thotë e ëma. ...
Më tepër
Nis shkrirja e Nismës në AAK

Nis shkrirja e Nismës në AAK

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), përmes një njoftimi për media, ka njoftuar se gjatë ditës së sotme kësaj partie do t’i bashkohet një degë e rëndësishme e një partie tjetër në Lipjan. ...
Më tepër
“Spiuni” i AKI-së kërkohet për pedofili në Serbi

“Spiuni” i AKI-së kërkohet për pedofili në Serbi

Policia serbe ka identifikuar gjashtë persona të dyshuar për posedimin e materialeve pornografike dhe shfrytëzimin e të miturve për pornografi. ...
Më tepër
Jabllanoviq pritet të japë dorëheqje

Jabllanoviq pritet të japë dorëheqje

Ministri për Kthim dhe Komunitete, Aleksander Jabllanoviq pritet të japë dorëheqje. Këtë e ka konfirmuar një burim i KTV-së brenda kabinetit qeveritar. Sipas tij, Jabllanoviq pritet...
Më tepër
Histeria e migrimit ilegal vazhdon, Gjilani me mbi 300 nxënës më pak

Histeria e migrimit ilegal vazhdon, Gjilani me mbi 300 nxënës më pak

Pavarësisht thirrjeve se migrimi ilegal drejt vendeve të BE-së nuk është zgjidhje dhe se këto shtetet nuk japin azil për kosovarët, këta të fundit vazhdojnë...
Më tepër
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 2140 | shfaqen: 1 - 15
Me te lexuarat sot dhe te muajit
ALMAKOS ALMAKOS
OPINION
"Shum ë'n temë jamë"

"Shum ë'n temë jamë"

Sunullah ISLAMI
Serumi i Gjarpnit

Serumi i Gjarpnit

Flaka SURRROI
Tetova në alaram

Tetova në alaram

Arben TARAVARI
TOMAHAWK: Çfarë lau Ilir Meta në Shkup?

TOMAHAWK: Çfarë lau Ilir Meta në Shkup?

TOMAHAWK -GAZETA LAJM Para ca ditësh kryeparlamentari i Shqipërisë Ilir Meta erdhi për vizitë në Maqedoni. Dhe, natyrisht, si në gjitha rastet tjera edhe këtë herë
ALMAKOS ne FACEBOOK
Powered by Disqus