Aksident në Pejë, një i vdekur e një i lënduar rënd

Fillimi | Lajme | Kosovë | Aksident në Pejë, një i vdekur e një i lënduar rënd | Add to Facebook Share
image

Një aksident i rendë trafiku me fatalitet ka ndodhur sot në orët e pasdites në rajon të Pejës. Në rrugën Klinë –Pejë, në brendi të Pejës, si pasojë e një aksidenti me makinë ka mbetur i vdekur në vendin e ngjarjes D.D nga Radulloci i Komunës së Klinës.

Në veturë ka qenë edhe një tjetër person. Sipas burimeve të Indeksonline, ai është dërguar në QKUK në gjendje të rendë shëndetësore.

Sipas dëshmitarëve të rastit aksidentit ka ardhur pasi ngasësi ka hyrë në tejkalim, por në pamundësi për të tejkaluar një veturë ka përfunduar në një turrë të drunjve. /Indeksonline

Me te lexuarat sot dhe te muajit
ALMAKOS
ALMAKOS ne FACEBOOK
Powered by Disqus