Vrasje në Pejë

Fillimi | Lajme | Kosovë | Vrasje në Pejë | Add to Facebook Share
image

Një vrasje e rëndë ka ndodhur para pak çasteve në Pejë.

Rreth orës 22.00 të natës së sotme është vrarë një person.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se i vrari është, Shefqet Kelmendi.

Ai është qëlluar me disa plumba, afër kishës katolike, ne rrugën për tek Spitalet.

Sipas burimeve jo zyrtare të Indeksonline, bëhet fjalë për Shefqet Kelmendin, i cili në vitin e kaluar ishte akuzuar që së bashku me dy Kelmend të tjerë që kanë kryer vrasjen në bashkëpunim. Por, një trup gjykues i përbërë nga një gjykatës i EULEX-it dhe dy vendas në Gjykatën e Qarkut në Pejë i patë shfajësuar ata.

Me te lexuarat sot dhe te muajit
ALMAKOS
ALMAKOS ne FACEBOOK
Powered by Disqus