Shqiptari Gjetan Keta nokauton boksierin rus (FOTO)

Shqiptari Gjetan Keta nokauton boksierin rus (FOTO)

Gjetan Keta keta ka mposhtur boksierin rus Kanbolatov, duke e poshtëruar atë. Boksieri Gjetan Keta mbrojti me sukses titullin Euroaziatik dhe të Paqësorit në peshën e...
Më tepër

Papunësia dhe shpërngulja, problem kryesorë i Kumanovarëve

Papunësia dhe shpërngulja janë problemet kryesore me të cilat ballafaqohen qytetarët e Kumanovës, kryesisht të rinjtë të cilët ditë e më shumë po e lëshojnë...
Më tepër
Vuçiq bën “hajgare” me investimin e Shqipërisë (Video)

Vuçiq bën “hajgare” me investimin e Shqipërisë (Video)

Kryeministri serb Aleksandër Vuçiq gjatë vizitës së tij të sotme në Preshevë ku u takua edhe me kreun e kësaj komune, Ragmi Mustafa nuk i...
Më tepër
Kështu i kthejnë në Kinë ata që deshën t’i bashkohen ISIS-it (VIDEO)

Kështu i kthejnë në Kinë ata që deshën t’i bashkohen ISIS-it (VIDEO)

Autoritetet kineze i kanë arrestuar dhe rikthyer në vendlindje më shumë se 100 myslimanë që janë mbajtur në Tajlandë duke tentuar që të shkojnë në...
Më tepër
Mbetet ende mister vdekja e Uran Kupës, ish truprojës së Ziadin Selës

Mbetet ende mister vdekja e Uran Kupës, ish truprojës së Ziadin Selës

Edhe pse kanë kaluar disa muaj nga vrasja e Uran Kupës familja e tij vazhdon të mos ketë asnjë informacion nga shteti për ndricimin e...
Më tepër
Bogov: Tani për tani nuk palnifikohen masa të reja për mbrojtje nga kriza greke

Bogov: Tani për tani nuk palnifikohen masa të reja për mbrojtje nga kriza greke

Banka Popullore e Republikës së Maqedonisë tani për tani nuk planifikon masa plotësuese për kursim të bankave të Maqedonisë nga kriza greke, deklaroi guvernatori Dimitar...
Më tepër
Në Shkup gjatë fundjavës 28 aksidente, karrotreci ka larguar 81 automjete

Në Shkup gjatë fundjavës 28 aksidente, karrotreci ka larguar 81 automjete

Gjatë tre ditëve të fundit në rajonin e Qytetit të Shkupit nga ana e Policisë së trafikut është kryer ekspertizë e gjithsej 28 aksidenteve në...
Më tepër
Samsungu planifikon ta dyfishojë jetëgjatësinë e baterive

Samsungu planifikon ta dyfishojë jetëgjatësinë e baterive

Samsungu raportohet se po planifikon të dyfishojë jetëgjatësinë e baterisë së telefonave të mençur pa ia rritur madhësinë. Sipas “engadget.com”, shkencëtarët e Samsungut kanë krijuar teknologjinë...
Më tepër
Apel për ndihmë

Apel për ndihmë

Zinepe Iseini, e datëlindjes 1988 nga Gostivari, është një vajzë 26 vjeçare, e vetmuar, e pa punësuar, jeton me ndihmë sociale rreth 3.000 denar dhe...
Më tepër

Të hënën fillojnë regjistrimet në katër shkollat e mesme publike të Komunës së Gostivarit

Departamenti për Arsim, kulturë dhe sport në Komunën e Gostivarit njofton prindërit dhe semimatrantët që mbaruan shkollën fillore në vitin shkollor 2014/ 2015, se nga...
Më tepër
Zaev sot vazhdon me publikimin e 'bombave'

Zaev sot vazhdon me publikimin e 'bombave'

Partia më e madhe opozitare LSDM për sot ka paralajmëruar publikimin e materialev të tjera të përgjimeve të ashtuquajtura ‘bomba’. Publikimi i tyre do të vijojë,...
Më tepër
BESA: Çështja shqiptare nuk mbrohet as në Tetovë, as në Kërçovë por në Shkup

BESA: Çështja shqiptare nuk mbrohet as në Tetovë, as në Kërçovë por në Shkup

Sonte në Çair u bë themelimi i Këshillit Komunal i Lëvizjes BESA   Në tubimin e Lëvizjes BESA ishin të pranishëm disa nga bashkëthemeluesit e RDK-së...
Më tepër
Gruevski kryeministër, çështjet kryesor t’i zgjidhë një trup ekzekutiv?!

Gruevski kryeministër, çështjet kryesor t’i zgjidhë një trup ekzekutiv?!

Nga burime diplomatike, Plusinfo mëson se cila mund të jetë një nga zgjidhjet e mundshme për kompromis në mes VMRO-DPMNE-së, dhe LSDM-së, për të cilën...
Më tepër
Zaev parashikon përfundim të shpejtë të krizës

Zaev parashikon përfundim të shpejtë të krizës

Duke folur në një skenë të vendosur përpara zyrave të qeverisë në Shkup, lideri i opozitës Social-Demokrate, Zoran Zaev, tha se pret që kriza mbi...
Më tepër
Ky flamur mund ta prishte vizitën e Vuçiçit!

Ky flamur mund ta prishte vizitën e Vuçiçit!

Përgatitjet për vizitën zyrtare të kryeministrit serb Aleksandër Vuçiç në Tiranë, rrezikuan të mos rezultonin të suksesshme për shkak të një episodi të ndodhur në...
Më tepër
Deklarohet Riza Junuzi: Nuk jam fajtor, nuk kam bërë tradhti

Deklarohet Riza Junuzi: Nuk jam fajtor, nuk kam bërë tradhti

Riza Junuzi, i përfolur se ka tradhtuar luftëtarët shqiptarë dy javë më parë në Kumanovë, ka shkruar një reagim në profilin e tij në Facebook....
Më tepër
Edmond Ademi i LSDM-së: Ja çfarë përafërsisht thuhet në përgjimet mbi rastin “Monstra”

Edmond Ademi i LSDM-së: Ja çfarë përafërsisht thuhet në përgjimet mbi rastin “Monstra”

Edmond Ademi, anëtar i Kryesisë së LSDM’së dhe Këshilltar i Liderit Opozitar, Zoran Zaev, në emisionin “Komiteti” të Gazetës Express që transmetohet në RTK, ka...
Më tepër
Rusia dhe Iraku e zgjerojnë bashkëpunimin ushtarak

Rusia dhe Iraku e zgjerojnë bashkëpunimin ushtarak

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha sot gjatë bisedimeve me kryeministrin e Irakut, Haider al-Abadi, se Moska dhe Bagdadi po e zgjerojnë bashkëpunimin ushtarak. ...
Më tepër
Mbledhje të dy komisioneve kuvendore

Mbledhje të dy komisioneve kuvendore

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, sot do të mbajnë mbledhje komisionet për çështje ekonomike dhe për bujqësi, pylltari dhe ekonomi të ujërave. Në rend dite...
Më tepër
Deklaratat dhe mendimet më të famshme të Ibrahim Rugovës, para se të bëhej politikan

Deklaratat dhe mendimet më të famshme të Ibrahim Rugovës, para se të bëhej politikan

Autor i shumë librave, Dr. Ibrahim Rugova ishte në nismë redaktor në gazetën e studentëve "Bota e re" dhe në revistën shkencore "Dituria" (1971-72), që...
Më tepër
1 2 next gjithsej: 35 | shfaqen: 1 - 20
Me te lexuarat sot dhe te muajit
ALMAKOS ALMAKOS
OPINION
Saimir Lolja: Maqedonët janë Shqiptarë vendas

Saimir Lolja: Maqedonët janë Shqiptarë vendas

Gjithë rajoni i Maqedonisë, si pjesë e Gadishullit Ilirik, është Shqipëri, Iliri, Arbëri. Gjithë maqedonët janë shqiptarë maqedonë, domëthënë shqiptarë vendas. Nëse egziston përplasje në
Universiteti i BDI-së lojë për defokusimin e opinionit!

Universiteti i BDI-së lojë për defokusimin e opinionit!

Sani SAIDI Ideja për Universitet të dytë shqiptar në Shkup e proklamuar nga BDI-ja, u përfol shumë dhe tërhoqi vëmendje në opinion ditëve te fundit. Ua them
Bravo patriota!!!

Bravo patriota!!!

Gykten Haziri
ALMAKOS ne FACEBOOK
Powered by Disqus